Nahoru Škola ON-LINE SCOLAREST Facebook

Škola v přírodě pro 3.-5.třídy

Škola v přírodě pro třetí, čtvrté a páté třídy

Místo

Rekreační středisko Lites leží v malebném údolí říčky Zábrdky, 9 km od Mnichova Hradiště v oblasti Českého ráje. Areál střediska je ideálním místem pro školu v přírodě. Leží v podstatě na samotě a vzdálen všem rušivým vlivům.

Program:  Hledá se praotec Čech

Zábavná hra s hrdiny našich pověstí a bájí. Děti čeká silácká soutěž s Bivojem o titul „Kanec roku“, dostihový závod „Dožeň Šemíka“ a spousta dalších her, při nichž poznají život a zvyky našich předků. Vítězem se ale stane ten, kdo najde sklerotického praotce Čecha, zatoulaného kdesi v okolí hory Říp.

Co všechno děti zažily

• setkání s postavami z doby Starých pověstí českých
  • zahrály si hru „Slovane, nezlob se!“ a vyrobily  si pro ni originální figurky
  • postavily  si vlastní slovanské hradiště