Nahoru Škola ON-LINE SCOLAREST Facebook

E-mail: petra.sigmundova@dinoskola.cz

Titul, jméno a příjmení:

Mgr. Petra Sigmundová

Pocházím z učitelské rodiny a doma se o škole hodně mluvilo. Když jsem si po základní škole měla vybrat střední školu, pedagogický směr byl jasnou volbou. Po praxi v mateřské škole a ve školní družině mě více bavila práce s dětmi mladšího školního věku, a tak jsem se rozhodla pro studium na vysoké pedagogické škole.  Práce na prvním stupni mě baví, protože jsou zde pokroky dětí opravdu vidět. Je hezké sledovat, jak se děti vyvíjí a rostou. Každý den je jiný a práce není stereotypní. Pro většinu dětí je v tomto období učitel vzor, ke kterému vzhlíží a mají ho rády.

Vzdělání:

• Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Pedagogická fakulta
    • Studijní program: Učitelství pro základní školy
    • Studijní obory: Učitelství pro 1. stupeň ZŠ
    • Tělesná výchova pro 1. stupeň ZŠ

Praxe:

• Instruktor školního lyžování
  • Trenér sportovní gymnastiky
  • Pomocný trenér sportovní gymnastiky: TJ Sokol Znojmo (4 roky)
  • Certifikát wellness skupinového cvičení

Pracovní stáž a dobrovolnictví v Ngolang School a Petiwung School, Lombok, Indonésie – pod vedením Kintari foundation, o.s. ZŠ Křimická

Koníčky:

• Sport, cestování, kresba, četba a hra na kytaru.