Nahoru Škola ON-LINE SCOLAREST Facebook

Pavel Jánoš

Učitel hudební výchovy.

E-mail: pavel.janos@dinoskola.cz

Povolání učitele je velmi rozmanité a každý školní den, vyučovací hodina, žák či třída je jiná – originální. Přináší učiteli možnost se plně seberealizovat a nejen podat studentům informace, ale hlavně může motivovat a navést studenty směrem nebo jim poukázat na nabízené možnosti (hodnoty).  Hudba nás doprovází a mnohdy i rozvíjí, vychovává od narození.

Často pozoruji, že podle toho, jakou hudbu posloucháme – takoví jsme. Mnohokrát je to právě hudba, která provází naše nejdůležitější okamžiky v životě. Pomáhá nám překonat těžší období, anebo naopak povznese naši mysl a zdůrazní slavnostní charakter okamžiku. Jsem rád, když mohu žákům představit i jiný styl, žánr a alternativu k tomu, co zrovna poslouchají.
Motto: Jak chcete, aby lidé jednali s vámi, tak jednejte vy s nimi.

Vzdělání:

PF KU Ružomberok, SK - učitelství umělecko-výchovných a výchovných předmětů

Universität für Musik und darstellende Kunst, Graz, AT

Praxe:

2013 – 2015 – výzkumný pracovník, dokumentátor - Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Telči

2011 – dosud - učitel – 3. ZŠ u Říčanského lesa Říčany, p. o.

a jiné …

Záliby:

Hudební psychologie, improvizace, harmonizace

Dějiny a stavba varhan; hra na varhany