Nahoru Škola ON-LINE SCOLAREST Facebook

Partnerské školy

Naše škola je zaměřena na výuku cizích jazyků, proto spolupracujeme se zahraničními školami a pořádáme pro své žáky výměnné studijní pobyty ve Velké Británii a ve Španělsku. Je důležité, aby studenti získali povědomí o kultuře a životním stylu dané země, jejíž jazyk se učí, aby si vyzkoušeli pobyt v cizím prostředí jiné školy a aby navázali kontakt s vrstevníky, jejichž rodným jazykem není čeština. Hlavní prioritou těchto pobytů je vzdělávání a předávání zkušeností, důležité ale je i to, aby si žáci přivezli milé vzpomínky a chtěli jet na další pobyt s ještě větším nadšením.

Žáci základní školy jezdí na týdenní pobyty ve Velké Británie do Cambridge a Londýna, ve Španělsku potom do Murcie.

Studenti tercie absolvují již čtrnáctidenní pobyty v hostitelských rodinách a partnerské škole v Murcie, kde je výuka cíleně zaměřena. Ve fázi příprav jsou další studijní pobyty pro vyšší ročníky gymnázia.

Náklady na studijní pobyty jsou součástí školného.

Jazykové pobyty Anglie

Každým rokem jezdíme na zahraniční jazykové pobyty do Anglie. Žáci prvních a druhých tříd odlétají do Cambridge, kde navštíví naši partnerskou školu St. Mary ´s , kde si vyzkouší výuku v pravé anglické škole. Pobyt si zpříjemňují bohatým programem – návštěva středověké vesnice Mountfitched Castle, plavba lodičkami po řece Cam, botanická zahrada, prohlídka leteckého muzea.

Žáci třetích a čtvrtých tříd stráví pět dnů v Londýně, kde rovněž navštíví partnerskou školu Burlington Junior School a vyzkouší si výuku a poznají se žáky, se kterými si vyměňují dopisy a pohledy. Londýn nabízí opravdu lákavá místa – klasické památky Big Ben, London Eye, Tower Bridge, Science Museum, Saint Paul Cathedral, Warner Brps Studios Harry Potter, muzeum voskových figurín Madame Tussauds,…

Premiéra páťáků ve španělských lavicích

Sehnat zahraniční partnerskou školu není jednoduchá záležitost, ale my jsme to zvládli a vyrážíme od roku 2013 s páťáky do španělského města Murcia. Murcia je hlavním městem stejnojmenné provincie na jihovýchodě Španělska. Leží na řece Segura a je sedmým největším městem ve Španělsku.

Našimi spolužáky tam jsou žáci ze Základní školy Severo Ochoa. Při společné výuce si vyzkoušíme, jak jsme na tom se španělštinou, kterou se pilně učíme již druhým rokem. Pobyt si zpestříme prohlídkou historického centra Murcii, návštěvou muzea s pravěkými fosiliemi a výletem ke Středozemnímu moři do rekreačního střediska La Manga. A taky se těšíme, že si po nekonečné zimě užijeme slunečné počasí.

HASTA LUEGO!!!! ADIOS!!!!!!