Nahoru Škola ON-LINE SCOLAREST Facebook

Klára Dočekalová

Zástupce ředitele pro základní školu.

E-mail: klara.docekalova@dinoskola.cz

Mgr. Klára Dočekalová

Práce s dětmi mě naplňuje, neboť jsou tvořivé, upřímné a hravé, a já se stále učím s nimi. Každý den ve třídě přináší něco nového – dětem, i nám učitelům.  Učení je pro mě hledáním nových cest, otevíráním nových obzorů.  S každou třídou, s každým žákem si člověk více uvědomuje, jak jsme každý jiný… a přitom máme mnoho společného. Právě tato pestrost se mi líbí, všichni se učíme spolupracovat a přitom respektovat jeden druhého.  Těší mě, pokud děti chodí do školy rády, ve třídě se cítí dobře a uvědomují si smysl vzdělávání. Důležitým prvkem v pedagogice je pro mě vedení děti k adekvátnímu sebehodnocení a k rozvoji individuálních schopností a dovedností.

Na pozici zástupce ředitele pro ZŠ si cením možnosti práce s týmem skvělých kolegů, díky jejichž aktivnímu pracovnímu nasazení se daří kvalitně společně vytvářet a naplňovat koncepci naší školy.

Vzdělání:

Univerzita Karlova v Praze, Filozofická fakulta – obor pedagogika, magisterské studium

Kurzy:

Letní škola Začít spolu (Step by step)

Respektovat a být respektován (Společnost pro mozkově kompatibilní vzdělávání)

Individuální plánování (Quip – společnost pro změnu)

Čtením a psaním ke kritickému myšlení (Kritické myšlení)

Efektivní učení žáka se speciálními potřebami (Descartes)

Semináře:

Matematika je všude (Step by step)

Celostní přístup k jazyku (Step by step)

Grafomotorické obtíže u žáků ZŠ (Učitelské centrum)