Nahoru Škola ON-LINE SCOLAREST Facebook

Eva Roučková

Učitelka 1. stupně, třídní učitelka 5.A

E-mail: eva.rouckova@dinoskola.cz

Před dvacetitřemi lety jsem nastoupila na střední pedagogickou školu v Berouně - obor vychovatelství.

V té době jsem se začala připravovat na konzervatoř, chtěla jsem být herečkou. Má první praxe ve školní družině však rozhodla. Práce s dětmi byla natolik zajímavá, že jsem se nakonec rozhodla být paní učitelkou . A nelituji.Má učitelská praxe čítá již sedmnáctý rok. Nejprve jsem pracovala jako vychovatelka školní družiny, po třech letech jsem začala učit na 1.stupni ZŠ. Vyzkoušela jsem si také práci asistenta pedagoga, při které jsem pracovala s dětmi s dětskou mozkovou obrnou a meningokelou.

V tomto období jsem nejprve studovala na UJEP v Ústí nad Labem, poté jsem přešla na UJAK Praha. V roce 2007 jsem své studium ukončila státní zkouškou z pedagogiky, psychologie a andragogiky. Jako učitel se musím neustále vzdělávat, průběžně navštěvuji kurzy týkající se mého oboru. Po dvanácti letech jsem ze školství odešla, věnovala jsem se sportu, založila sportovní akademii. Po celou dobu jsem stále učila - tentokrát dospělé. Jsem lektorem pohybových aktivit, jako je aerobik, H.E.A.T. program, kruhové a intervalové tréninky. Po dvou letech jsem zjistila, že mi má práce chybí a vrátila se.

A protože učitelské povolání bývá mnohdy náročné a vyčerpávající, mám i já své koníčky a záliby. Volný čas trávím se svým pejskem, ráda lyžuji, hraji badminton, navštěvuji památky a jezdím na motorce.