Nahoru Škola ON-LINE SCOLAREST Facebook

Volnočasové aktivity

„Škola hrou“ by mohlo být heslem pro naši školičku. Kdo si hraje, nezlobí, proto si s dětmi hrajeme a učíme zároveň. Různé aktivity jsou rovnoměrně rozvrženy do celého dne tak, aby měly děti čas jak na odpočinek, tak na hru. Krásné na tomto věku je, že jedinou náplní dítěte je si hrát. Tak si hrajeme a děti si ani neuvědomují, že se kontaktem s anglickým rodilým mluvčím přirozeně učí novému jazyku.

Seznam aktivit od pondělí do pátku:

Pohybové hry pro děti každé PONDĚLÍ  (malé děti) a ÚTERÝ  (velké děti) od 10:45 – 11:30 HODIN

V zdravém těle zdravý duch!  Děti se seznámí s různými druhy sportů, s jejich základy, přínosem, součástí bude metodická průprava přiměřená věku. Zlepšíme dětem kondici, rychlost a vytrvalost. Děti tak poznají lehké atletiky, pohybové hry a aerobik, pozemní hokej, jízdu na kole a koloběžce, seznámí se s jednoduchými gymnastickými cviky.

Aktivity probíhají 1x týdně pod vedením učitelů.

Tanečky pro děti každé PONDĚLÍ od 13:00 – 14:00 HODIN

Děti se hravou formou naučí tanečním krokům a budou tancovat sestavy s jednoduchou choreografií. Společně si zatancujeme na moderní i lidové písničky. Při veselém tancování se děti zbavují ostychu, uvolňují napětí a odbourávají stres - je to prostě legrace!

Tanečky budou probíhat 1x týdně s paní učitelkou Lindsey.

Míčové hry pro děti každé PONDĚLÍ od 13:20 – 14:00 HODIN

Při tréninku formou hry budeme rozvíjet pohybovou všestrannost dětí. Budeme sportovat v tělocvičně ve MŠ. Děti tak poznají např. základy vybíjené, fotbalu, basketbalu, házené atd.

Aktivity bude probíhat 1x týdně.

Jóga pro děti každý ČTVRTEK od 13:00 – 14:00 HODIN

Při cvičení jógy děti posiluji a protahuji celé tělo. Jóga dává dětem nejen pružnost, sílu a energii, ale i duševní harmonii. Lekce jógy trvá cca 30 min, pro každou skupinku.

Cvičení jógy bude probíhat 1x týdně s paní učitelkou Jasmine.

Dramatický kroužek

Přínos dramatické výchovy je zejména v osobnostním a sociálním rozvoji dětí. Díky dramatické hře dostávají děti možnost zažít situace, se kterými se mohou setkat nejen v nejbližší době, ale především v průběhu celého života. Upevňuje kolektiv dětí, dává jim možnost vstoupit do role někoho jiného a zažít tak spoustu zábavných chvilek.

Hudební výchova každé ÚTERÝ od 13:00 – 14:00 HODIN

Děti si osvojí základy hry na tento hudební nástroj, ale také se při hře na flétničku naučí správně a zdravě dýchat.

Výuka bude probíhat 1x týdně s paní učitelkou Maggie Foley.

Předškolní příprava každé PONDĚLÍ A STŘEDA 11:00 – 11:45 HODIN

Je určena pro všechny předškoláky, kteří se chtějí zdokonalit ve svých dovednostech, které jsou potřebné pro budoucí pobyt v jakékoliv škole. Klade důraz na všeobecný přehled, rozvoj slovní zásoby, procvičování paměti, abecedy, motoriky, logiky, základních číslovek a mnoho dalšího.

Výuka bude 1x týdně s paní učitelkou Klárou a Magdou.

Plavání

Pobyt ve vodě rozvíjí a urychluje dětem psychomotorický vývoj, zlepšuje pohybovou koordinaci, svalový tonus, zlepšuje jejich plavecké dovednosti a trénuje jejich vytrvalost.

Plavecký kurzy začínají od března, 1x týdně.

Škola v přírodě

Pobyt na čerstvém vzduchu prospěje zdraví.

Pobyty MŠ v přírodě pořádáme dvakrát ročně, 1x v zimě s lyžováním, 1x v létě táborničíme.