Nahoru Škola ON-LINE SCOLAREST Facebook

Cambridgeské zkoušky pro děti (Cambridge Young Learners English Tests -YLE)

Jsme škola, která nabízí rozšířenou výuku anglického jazyka. Žáci bez problémů komunikují s rodilými mluvčími nejen ve škole, ale dokazují tuto schopnost i rodičům při prázdninovém cestování. Abychom žáky k výuce lépe motivovali, spolupracujeme se společností  British Council, která nabízí každoroční  testování žáků.  Zkoušky prověřují čtyři jazykové dovednosti  - čtení, psaní, poslech a komunikace.  Testy neobsahují  žádná hodnocení typu „prospěl/neprospěl“. Každý žák je oceněn za svou snahu a dostane tak pozitivní impulz do dalšího studia.  YLE zkoušky jsou dostupné ve třech úrovních: Starters, Movers a Flyers. Naši učitelé anglického jazyka poradí, na kterou úroveň  zkoušky se může jednotlivý žák přihlásit. Přihlášení žáci se nemusí nikam dostavit, ale  zkoušející  učitelé  přijedou za námi až do naší školy. Letos je domluvený termín ve středu 21.5.2014. Testy se pak odesílají do centrály do Cambidge, kde se vyhodnotí a  vystaví  certifikáty, které se zašlou zpět škole. A naším posledním úkolem je předání zasloužených certifikátů pilným žákům.

Pro žáky pátých tříd s výbornou úrovní angličtiny nabízíme zkoušku PET for Schools, která dosahuje úrovně dvou třetin znalostí nutných pro zkoušku FCE. Žáci používají ke zdárnému složení zkoušky učebnici Compact Preliminary for Schools,která  se cíleně zaměřuje  na rozsah a zpracování nezbytných témat k dané zkoušce. Naši angličtí učitelé si prošli školením, aby  žáky zodpovědně připravili. U této zkoušky musíme za zkoušejícími dorazit my.  Termín zkoušky je letos stanoven na 31. 5. 2014, o konkrétním místě a času zkoušek budou rodiče přihlášených žáků informováni prostřednictvím mailové zprávy. V tomto školním roce se k PET zkoušce přihlásilo 11 žáků pátých tříd. Přejeme všem hodně štěstí.

Jak korespondují zkoušky Cambridge ESOL pro děti a mládež se standardy Common European Framework?

CEF úroveňOdpovídající cambridgeská zkouška
C2 – Mastery -