Nahoru Škola ON-LINE SCOLAREST Facebook

Titul, jméno a příjmení:

Mgr. Alena Novotná

O sobě:

„Učením dětí se mi splnil můj dávný sen. Být po boku dětem, jež příchodem do první třídy vstupují do své nové životní etapy, je pro mě vždy motivací a zážitkem. Vždyť během několika málo měsíců se z malých „školkových“ dětí stávají školáci schopni číst, psát, počítat, ale stejně tak učit se vést diskuzi, spolupracovat a býti samostatní. Dodnes své volby stát se učitelkou nelituji a přesto, že je to práce náročná, neměnila bych.

Na dětech se mi líbí jejich bezprostřednost a jedinečnost, právě z tohoto důvodu se snažím využívat při výuce individuální přístup ke každému z nich.  Ráda uplatňuji nové metody ve výuce, sleduji nové trendy a účastním se různých školení.“

Vzdělání:

• Univerzita Karlova v Praze, Pedagogická fakulta
    • Učitelství pro 1.stupeň ZŠ, Předškolní pedagogika

Kurzy:

• Osobnostní a sociální výchova – rozvoj osobnosti dítěte a sociálních dovedností
  • Tvořivá škola – činnostní učení, praktická prožitková metoda vyučování
  • Interaktivní výuka – tvorba interaktivních programů
  • Zdravotník zotavovacích akcí

Praxe:

• Mateřská škola, Průhonice
  • Mateřská škola, Praha 4
  • Základní škola, Praha 4  (10 let)